projekt nr O-17

O-17. Aktywny UCZEŃ


Lokalizacja

Projekt bedzie realizowany w CrossFit Lublin ul Krochmalna 4

Skrócony opis

Projekt jest przeznaczony dla dzieci i młodzieży w wieku od 13 do 18 lat. Głównym celem projekty jest uczenie wzajemnego szacunku i współdziałania w grupie poprzez zabawę i trening. Skupiamy się na uczeniu prawidłowych wzorców ruchowych, wzorowej technice ćwiczeń, poprawnej postawy ciała. U dzieci i  młodzieży rozwijamy wszystkie cechy motoryczne, dzięki temu będą mogły cieszyć się zdrowiem i sprawnością fizyczną przez całe życie. Budujemy solidny fundament do uprawiania każdego sportu oraz przygotowujemy dzieci i  młodzież na nieznane i nieprzewidywalne sytuacje, które mogą ich spotkać w życiu.

Opis projektu

Projekt jest przeznaczony dla dzieci i młodzieży w wieku od 13 do 18 lat.

Głównym celem projekty jest uczenie wzajemnego szacunku i współdziałania w grupie poprzez zabawę i trening.

Pozostałe cele projektu to rozwój wszystkich cech motorycznych dzieci i młodzieży, co będzie skutkowało wzrostem ogólnej sprawności fizycznej dzieci  i młodzieży. Regularne treningi przyczyniają się do zwiększenia zwinności, gibkości, szybkości, równowagi oraz wytrzymałości. Wpływają pozytywnie na układ krwionośny i oddechowy, kształtują prawidłową postawę ciała oraz mogą skutecznie zapobiegać nadwadze. Warto także zwrócić uwagę na fakt, że tego typu trening świetnie kształtuje pozytywne wzorce społeczne i emocjonalne. Kładzie się bowiem duży nacisk nie tylko na współzawodnictwo, ale i na współdziałanie, wspieranie innych ćwiczących dzieci oraz szacunek do pozostałych osób w grupie. Dużą zaletą zajęć CrossFit dla dzieci jest także brak rutyny i powtarzalności. Każdy trening jest inny więc dzieci się nie nudzą. Co więcej, CrossFit stanowi świetną podstawę i bazę przygotowującą ciało dziecka do wszystkich innych dyscyplin sportowych. Ćwiczenia CrossFit pozytywnie wpływają także na ogólne samopoczucie dzieci i młodzieży, kształtują poczucie własnej wartości i przynależności do grupy.

W treningu CrossFit skierowanym do dzieci uwzględnia się wiele ćwiczeń wykonywanych przez dorosłych, jednak na zdecydowanie niższym poziomie obciążenia i intensywności. Trening rozpoczynany jest od rozgrzewki oraz mobility, następnie przechodzimy do części głównej, czyli WODa i kończymy trening rozciąganiem czyli tzw. cool down. Włączone są do treningu gry oraz zabawy nastawione na ogólną motorykę ciała, oparte na naturalnych ruchach, takie jak krótkie podbiegi, podskoki, pompki, czy przysiady.


Bardzo ważną kwestią, która leży w gestii  trenera jest pilnowanie, aby dane elementy treningu nie obciążały zbytnio jego uczestników co zapewni kadra trenerska CrossFit posiadające specjalistyczne kursy oraz duże doświadczenie w prowadzeniu zajęć tego typu.

Zajęcia prowadzone w wymiarze 60 minut trzy razy w tygodniu w godzinach popołudniowych od poniedziałku do piątku i soboty.

Sala do ćwiczeń powinna być wyposażona w sprzęt umożliwiający wykonywanie ćwiczeń z obciążeniami itp.

Sala do treningu powinna posiadać szatnię, toaletę, prysznice.

Ogólnodostępność

Możliwość zapisania się na zajęcia za pośrednictwom strony www, e-meilem , telefonicznie.

Poszczególne elementy kosztów, wskazane przez wnioskodawcę
Lp.Część składowaŁączny koszt
1Zajęcia dla uczniów 3 razy w tygodniu w grupach 10 osobowych koszt zajęć 1 x 60min 80 zł. Czas trwania projektu 1 rok.12 000 zł

Ocena pozytywna