projekt nr O-10

O-10. Lubliland


Lokalizacja

Nr działki 1/35
Obręb Czechów 2
Powierzchnia (m2) 616 163
Grupa rejestrowa 4
Mapa własnosci: Gmina Lublin
Szer geo. N51° 15'53"
Dł. Geo. E22°32' 1.3"

Skrócony opis

Naszą propozycją jest zbudowanie Park Rozrywki. A oto argumenty, które przytaczamy na potwierdzenie, że tak naprawdę jest to potrzebne.
1. Jesteśmy przekonani, że to podniesie poziom turystyki, ponieważ w mieście pojawi się miejsce, w którym można się bawić nie tylko samemu, ale i całą rodziną. W konsekwencji poprawi się gospodarka i opinia ludzi na temat miasta jako całości.
2. Uważamy również, że w Lublinie brakuje takiego miejsca, gdzie można by uzyskać spokojny wypoczynek lub odrobinę adrenaliny po przejechaniu się karuzelą.

Opis projektu

Jesteśmy studentkami UMCS. Pomysł na projekt zapoczątkowały rozważania dotyczące rozrywki w Lublinie. Jest to miasto, które odżywa podczas roku akademickiego. Chciałybyśmy, aby zostało stworzone miejsce, w którym można "rozerwać się", ale także odpocząć. Projekt nie ogranicza wiekowo, ponieważ każdy znalazłby coś dla siebie. Pomimo kilku pięknych miejsc w Lublinie, idealnych na odpoczynek, jest w nich także bardzo tłoczno. Chciałybyśmy, aby zostało stworzone miejsce na łonie przyrody, wyposażone w plac rozrywki. Fontanna, drzewa ławeczki to idealne miejsce na relaks dla całej rodziny, a karuzela, lokomotywa są idealną atrakcją dla dzieci. Trampolina i mechaniczny byk dostarczą aktywności fizycznej i codziennej dawki radości. Strzelnica zapewni radość nie tylko młodszym, ale także starszym osobom. Lublin potrzebuje takich miejsc, aby bardziej cieszyć się życiem.

Ogólnodostępność

Projekt dostępny dla wszystkich mieszkańców oraz odwiedzających to piękne miasto. Korzystanie z atrakcji za niewielką opłatą, w celu pokrycia zużycia prądu.

Poszczególne elementy kosztów, wskazane przez wnioskodawcę
Lp.Część składowaŁączny koszt
1karuzela68 000 zł
2lokomotywa kolejowa dla dzieci33 000 zł
3byk mechaniczny "rodeo"31 000 zł
4strzelnica15 000 zł
5trampolina1 000 zł
6fontanna
7ławeczki
Łącznie: 148 000 zł

Ocena negatywna -na tym terenie wydano zgodę na dysponowanie działką na cele budowlane w celu zrealizowania inwestycji polegającej na budowie parku naturalistycznego.